درباره هکــــــــــــــــــــفا

هکفا یک وب‌سایت آموزشی در زمینه آموزش هک و امنیت به زبان شیرین فارسی می‌باشد که در ایران زیبا فعالیت دارد. هکفا برگرفته از دو واژه پرکاربرد و جذاب هک و فارسی تشکیل شده است. وب‌سایت هکفا به نشانی HAKFA.ORG می‌باشد. هکفا یک آکادمی شخصی با مجوزهای قانونی است که توسط مهران کیاء مدیریت می‌شود. در هکفا تمرکز ما بر روی آموزش صحیح و اصولی در راستای هک و امنیت مقدماتی تا پیشرفته می‌باشد. در این راستا ما دوره‌های آموزشی در زمینه هک و امنیت و تست‌نفوذ به زبان شیرین فارسی برای شما تولید و منتشر خواهیم کرد. در قسمت بعد ما در وبلاگ هکفا به‌صورت کلی، آموزش‌های مربوط به هک و امنیت برای شما به‌صورت رایگان منتشر خواهیم کرد. برای مثال، پادکست در زمینه هک و امنیت. یا مقاله‌های آموزشی تصویری و ویدیویی در زمینه تست نفوذ و امنیت. هکفا یک وب‌سایت قانونی در زمینه آموزش امنیت می‌باشد که تماماً طبق چارچوب قوانین جرائم سایبری ایران زیبا اقدام به فعالیت آموزشی می‌کند.

تمرکز ما بر روی آموزش امنیت و تست‌نفوذ به زبان فارسی می‌باشد. به همین دلیل در این لحظه ما خدماتی را در حال حاضر ارائه نخواهیم داد. مثلاً خدماتی مثل تست نفوذ وب‌سایت یا خدمات آموزش امنیت در دنیای فیزیکی. در حال حاضر هکفا فقط به‌صورت آنلاین و اینترنتی اقدام به فعالیت آموزشی می‌کند و به‌دلیل کمبود وقت و سایر مشکلات و چالش‌های دیگر، در حال حاضر ما فقط بر روی hakfa.org فعالیت‌های منظمی داریم. اما به‌هر حال ما امیدواریم روزی بتوانیم شما عزیزان را از نزدیک ببینیم و کلاس‌های آموزشی فیزیکی را برای شما عزیزان تشکیل دهیم.

داستان راه‌اندازی هکــــــــــــــــــــفا

من مهران کیاء هستم و در  سال 1402 بود که تصمیم به راه‌اندازی هکفا، بعداز راه‌اندازی وب‌سایتی که با شکست مواجه شده بودن گرفتم. در ابتدای کار تقریبا سال 1402 به‌دلیل کمبود فعالیت منظمی در هکفا وجود نداشت. اما حالا طبق یک برنامه‌ریزی منظم، من در هکفا محتواهای آموزشی را برای شما عزیزان منتشر می‌کنم. ابتدا در مراحل اخذ مجوزها زمان زیادی را برد اما به‌هر حال ارزشش را داشت. حالا طبق یک چارچوب و قوانین ما می‌توانیم آموزش‌های جذابی را برای شما تولید و منتشر کنیم. اما داستان راه‌اندازی هکفا به همین چندخط پاراگراف مربوط نمی‌شود. من به‌عنوان فردی که سال‌ها در زمینه هک و امنیت فعالیت‌های منظمی دارم، بارها به مشکلاتی برخورده بودم که واقعا هیچ محتوایی به زبان فارسی برای اون منتشر نشده بود. یکی از اصلی‌ترین دلایل راه‌اندازی هکفا، گسترش اجتماع هکرهای فارسی زبان است. ما با کمک علمی که داریم خیلی از کارها را می‌توانیم انجام دهیم تا بتوانیم به این اجتماع فضای بهتری نسبت دهیم.

در مرحله بعدی افراد تازه‌کار در این زمینه معمولاً با خطاهای زیادی روبه‌رو خواهند شد. اشتباهاتی خواهند کرد که ممکن است آنها را راهی به زندان یا جاهای دیگری خواهد کرد. من به عنوان یک آموزش‌دهنده اینجا هستم تا از اشتباهات رایج در این رشته، برای تازه‌کارها جلوگیری کنم.