دارک وب چیست و چگونه می توانیم وارد آن شویم؟

قطعا غیر ممکن است که تا الان واژه های دارک وب و دیپ به گوشتان نخورده باشد، در دنیای دیجیتال اکثر افراد این دو واژه را بجای هم به کار می برند. در صورتی که دارک وب Dark Web و دیپ وب Deep Web با هم دیگر تفاوت دارند. می توانیم بگوییم که دارک وب زیر مجموعه دیپ وب است و یک لایه از دیپ وب پایین تر می باشد. در تصور زیر، محقق ها یک کوه یخی بزرگ را به لایه های وب تشبیه کرده اند که در ادامه مقاله راجع‎ لایه ها صحبت خواهیم کرد.

سرفیس وب، دیپ وب و دارک وب
سرفیس وب، دیپ وب و دارک وب 

در تصویر بالا لایه های وب به صورت خلاصه شده قابل مشاهده می باشد. سرفیس وب، دیپ وب و دارک وب. کل اینترنت را که یک کوه یخ در نظر بگیرید، تنها قسمت کوچکی از آن برای شما به صورت عمومی در دسترس و قابل مشاهده می باشد و بخش بزرگ آن مخفی و به صورت عمومی غیر قابل دسترس است. برای ورود به بخش های دارک وب و دیپ وب به ابزارهایی مثل تور نیاز داریم که در ادامه آنها را به صورت کامل تر بررسی خواهیم کرد.

دارک وب (Dark Web) چیست؟

دارک وب زیر مجموعه دیپ وب می باشد که به صورت عادی غیر قابل دسترس است. تقریبا در دارک وب، افراد به صورت ناشناس فعالیت دارند و جرائمی مثل استخدام هکر، قاتل و فروش و خرید مواد مخدر و غیره در حال انجام است. همانطور که در بخش اول ذکر کردم، برای ورود به دارک وب به مرورگر تور نیاز داریم که به صورت کلی یک شبکه ایمن است و با ورود به آن ما به عنوان یک کاربر، تا حدی ناشناس خواهیم ماند.

دیپ وب (Deep Web) چیست؟

در اصل دیپ وب، بخشی از اینترنت به حساب می آید که خزنده های موتورهای جستجوگر نمی توانند آنها را ایندکس کنند. برای مثال شما در وبسایت هکفا ثبت نام کرده اید و وارد حساب کاربری خود شده اید. یک سری اطلاعات، مثل کد تخفیف، ایمیل و…، تنها برای شما قابل مشاهده است. برای بیان ساده تر، ما وارد حساب ایمیل خودمان می شویم و ایمیل های دریافتی و… فقط برای ما قابل مشاهده است و در موتورهای جستجو، برای همه قابل مشاهده نیست. دیپ وب به صورت کامل خطری ندارد، مگر اینکه راهکارهای اولیه حفاظت از اطلاعات خود در فضای اینترنت رعایت نشود. تا اینحا دید کلی تری نسبت به این فضا بدست آوردید. در ادامه با ما همراه باشید. این شبکه ها کاملا ایزوله ای ایجاد می‌ شوند و هیچ اطلاعاتی از صاحبان آنها در دسترس نیست و امکان ردیابی این افراد برای افراد، سازمان ها و دولت‌ ها غیر ممکن می باشد. البته مواردی ذکر شده که یک سری از افراد در دارک وب، توسط پلیس دستگیر شده اند. در دارک وب خبری از کارت به کارت از طریق کارت های اعتباری نیست، بلکه افراد فعال در دارک وب، با ارز دیجیتال بیت کوین کارهای خودشان را انجام می دهند.

اتاق قرمز دارک وب

به صورت کامل، رد روم یا اتاق قرمز در وب پنهان، فضایی می باشد که افراد با پرداخت هزینه ای می توانند به صورت آنلاین در اتاق قرمز شرکت کنند. در اتاق قرمز افراد روانی یک فرد را شکنجه می کنند و مخاطب های آنلاین در اتاق قرمز می توانند با پرداخت هزینه ای متفاوت، به فردی که قربانی شکنجه می کند دستور بدهند تا شکنجه مورد علاقه خودشان بر روی قربانی پیاده سازی کنند. در دارک وب Dark Web چنین اتفاقی امکان پذیر نیست و افراد زیادی از طریق اتاق های قرمز، کلاه برداری می کنند. اینکه این فضا وجود دارد یا خیر، جواب صحیحی برای آن ندارم. همچنین شما می توانید مقاله حقایق ترسناک دارک وب را بخوانید. "اتاق

ورود به دارک وب Dark Web

در ابتدای مقاله گفتیم که به صورت عادی نمی توانیم به دارک وب دسترسی داشته باشیم، همنین برای ورود به دارک وب با از ابزارهای همانند تور استفاده کنیم. به شما پیشنهاد می کنم که اگر از سر کنجکاوی می خواهید وارد این فضا شوید، باید موارد را رعایت کنید که توسط هکرها مورد حمله قرار نگیرید. شبکه تور به صورت کامل ایمن است، اما اگر شما رعایت نکنید، به راحتی هک خواهید شد!

ناشناس در تور Tor

اطلاعات ما در شبکه تور به صورت خیلی قوی و ایمن، با الگوریتم های خیلی قوی رمزنگاری می شوند. دامنه های موجود onion. می باشند و اکثرا به صورت رندوم انتخاب می شوند. به هر حال ما نمی توانیم بگوییم که امنیت ما 100 درصد می باشد و دیگر هک نخواهیم شد. لطفا این مورد را این را به خاطر داشته باشید.

آموزش وب پنهان

در هکفا یک دوره آموزشی به نام آموزش جامع وب پنهان وجود دارد. این دوره کاملا رایگان می باشد. اگر می خواهید به صورت کامل با دارک وب آشنا شوید، پیشنهاد می کنم در این دوره رایگان شرکت کنید.

دوره رایگان آموزش وب پنهان
دوره رایگان آموزش وب پنهان

ورود به دارک وب

در ابتدا شما وارد سایت تور شوید و نرم افزار را دانلود کنید و سپس آن را نصب کنید. مرورگر تور در اندروید هم وجود دارد که شما می توانید مرورگرتور را هم در گوشی خودتان نصب و فعال کنید.

صفحه اصلی تور
صفحه اصلی تور
توجه: برای کنجکاوی و … بدون دانش اولیه وارد نشوید. ابتدا دوره رایگان آموزش جامع وب پنهان را مشاهده کنید و سپس اقدام کنید. در طی این مسیر هر گونه مشکلی برای شما به وجود بیاید، هکفا در این قبال مسئولیتی را به گردن نمی گیرد. در صورتی که می خواهید وارد شوید، راه های زیر را بدرستی انجام دهید تا با مشکلات امنیتی روبه رو نشوید.
  1. از منتشر کردن اطلاعات شخصی خود در چت روم ها و … پرهیز کنید.
  2. در چت روم ها وارد نشوید، اگر وارد شدید بر روی لینک ها کلیک نکنید.
  3. در سایت ها نظرات ارسال نکنید و تا حد امکان از آنها بازدید نکنید.
  4. مرورگر تور را در حالت ناشناس و خصوصی قرار دهید.
  5. اسکریپت را در مرورگر تور غیر فعال کنید.
  6. موقعیت مکانی را در مرورگر تور غیرفعال کنید.
  7. وبکم را غیر فعال کنید.
  8. در دارک وب، فایلی را اجرا نکنید.
  9. اعتماد نکنید.

در دارک وب افرادی از جمله: هکرها، قاچاقچی انسان و … وجود دارد.

آموزش تصویری ورود به دارک وب

در ابتدا شما مرورگر تور را نصب کردید. حالا زمان اجرای این شبکه ایمن می باشد. نرم افزار تور را در سیستم خود اجرا کنید. پیشنهاد می شود قبل از اجرا تور، به یک vpn امن متصل شوید.

توجه: شما با مسئولیت خودتان وارد محیط دارک‌ وب می‌ شوید و هکفا مسئولیتی در این خصوص نمی‌ پذیرد.

دانلود مرورگر تور Tor

ابتدا وارد سایت تور شوید و مرورگر تور را با کمک vpn خودتان دانلود کنید و با دوبار کلیک بر روی آن، تور را نصب کنید.

دانلود مرورگر تور
دانلود مرورگر تور

بعد از دانلود کردن مرورگر تور نوبت به نصب تور می رسد. در ادامه به مرحله نصب تور می رسیم.

 مرحله‌ی ۲: نصب مرورگر

بعد از دانلود کردن تور، دوبار بر روی آن کلیک کنید تا نرم افزار برای شما نصب شود. مراحل نصب بسیار آسان می باشد. در ابتدای نصب تور می توانید آن را بر روی زبان فارسی تنظیم کنید.

کانفیگ اولیه تور

بعد از نصب تور، با کلیک بر روی آن می توانید با محیط زیر روبه رو شوید و روی کانکت کلیک کنید.

کانفیگ و راه اندازی تور
کانفیگ و راه اندازی تور

  توصیه می کنم قبل از اجرا به یک وی پی ان امن متصل شوید. بعد از آن روی گزینه  Connect کلیک کنید و منتظر بمانید تور اجرا شود.

در دوره دارک وب به شما آموزش کامل تری نسبت به این مقاله داده ام، با نصب تور وارد این صفحه می شوید که در اصل موتور داک دیکو می باشد. در دارک وب، موتورهای جستجوگر مثل گوگل و… غیر قابل استفاده می باشد.

ورود به دارک وب

برای ورود به دارک وب، به یک موتور جستجو نیاز داریم. در این آموزش از موتور جستجوگر Onion Search Engine استفاده می کنیم. "موتور

توجه: اگر دانش اولیه را ندارید، لطفا فقط آموزش ببینید و کارهای اضافی انجام ندهید…

زمانی که وارد موتورجستجوی بالا شدید، می توانید سرچ کنید. برای مثال خرید کتاب و هر چیزی که مد نظر شماست.

جمع بندی

برای ورود به وب تاریک، به ابزار تور نیاز دارید. اگر می خواهید به صورت کامل تر با لایه های اینترنت آشنا شوید، پیشنهاد می کنم دوره رایگان آموزش جامع وب پنهان را از هکفا تهیه کنید. در این دوره به صورت کامل این فضاها را تحلیل کرده ام و پیشنهاد می کنم این دوره را از دست ندهید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 4.4 / 5. 7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − چهار =