سیستم مناسب برای هک و امنیت | راهنمای تهیه یک لپ‌تاپ یا کامپیوتر مناسب برای شروع هک و امنیت

سیستم مناسب برای هک و امنیت به‌همراه راهنمای خرید تصویری و ویدیویی به همراه نکات و تجربیات شخصی در هنگام خرید یک لپ‌تاپ یا کامپیوتر مناسب. در ابتدای کار برای شروع هک و امنیت معمولاً نیاز به یک سیستم قوی نداریم. اما باید بدانیم که واقعا چقدر از منابع سخت‌افزاری را نیاز داریم؟ یا اگر در مرحله خرید یک سیستم(منظورم لپ‌تاپ یا کامپیوتر هستش) هستیم، باید معیارهای دقیقی برای تهیه یک سیستم داشته باشیم. چگونه خرید کنیم؟ کدام برند خرید کنیم؟ مک یا ..؟ چگونه مشاوره بگیریم و… تمام این نکات را در ادامه‌ی مقاله به شما خواهم گفت.

سیستم مناسب برای هک و امنیت (راهنمای ویدیوی)

در ویدیو بالا به‌صورت کامل با توجه به تجربه شخصی خودم، شما را در این روند راهنمایی کردم. اگر در مرحله ارتقای سخت‌افزار یا تهیه یک سیستم جدید هستید پیشنهاد می‌کنم ابتدا ویدیو بالا را با دقت مشاهده کنید. در ادامه مطلب به‌صورت تصویری و متنی نکات و معیارهایی را به شما توضیح خواهم داد که با توجه به آنها می‌توانید یک سیستم مناسب را تهیه کنید. از معیارهای مناسب از جمله منابع سخت‌افزاری برای خرید از یک برند تا انتخاب بهترین فروشنده برای خرید یک سیستم گران‌قیمت آن هم با خیال راحت.

سیستم مناسب برای شروع هک و امنیت یا برنامه‌نویسی؟

در این مدت که در زمینه تولید محتوای آموزشی در حال فعالیت هستم تقریبا بیش‌ از صدها نفر این سوال را از من پرسیده‌اند که می‌خواهم یک سیستم مناسب تهیه کنم و در ملحه بعد درخواست راهنمایی و کمک از سوی من داشته‌اند.

سیستم مناسب برای هک و امنیت

ابتدا باید بررسی کنیم که واقعاً از یک سیستم چه می‌خواهید؟ صرفاً برای تماشا کردن یک فیلم سینمایی یا سریال؟ یا استفاده برای عمران؟ تحقیقات؟ ساختن یک ارائه؟ یا انجام کارهای سنگین‌تر؟ جواب سوال اول نزد شماست.

در این آموزش جدا از تجربیات شخصی، معیارهای تهیه مناسب یک سیستم را به‌شما خواهم گفت. اما در مرحله اول باید مسیر شما مشخص باشد. ابتدا مشخص کنید که یک لپ‌تاپ یا کامپیوتر را برای انجام چه‌کاری نیاز دارید؟

دلیل شما برای خرید سیستم چیست؟

در ویدیو بالا به این نکته به‌شدت مهم اشاره کرده‌ام اما در ادامه‌ی مطلب مجدداً به شما توضیح خواهم داد. این مقاله مربوط به تهیه یک سیستم مناسب برای شروع هک و امنیت است. اما باید معیارهای شخصی خودتان را بازگو کنید.

دلیل خرید شما برای تهیه سیستم چیست؟

برای مثال شما در مرحله شروع زمینه هک و امنیت هستید. به سراغ من می‌آیید و می‌گویید یک لپ‌تاپ را به من معرفی کن که بتوانم با آن هم در زمینه هک و امنیت فعال باشم و هم در زمینه گرافیک یا گیمینگ. ابتدا مشخص کردن معیار خرید مهم‌تر از معیارهای بعدی‌می‌باشد.

یکی از دوستان من در یکی از شبکه‌‌‌های‌اجتماعی، به من پیامی داد و گفت می‌خواهم مک را تهیه کنم. به زبان خودمون بهش گفتم چرا می‌خوای مک رو بخری تا وقتی که گزینه مناسب‌تری روی میزه؟؟ گفت ازش خوش میاد و ظریفه و باهاش حال می‌کنم. آره دلیل خوبی می‌تونه باشه. اما اگر تمام توانت پرداخت 10 میلیون تومان باشه چی؟ آفرین حالا معیار انتخاب و حذف شکل می‌گیره.

به‌دنبال اسمبل کردن یا تهیه لوازم جانبی هستی؟

اول از همه تخصص من در زمینه سخت‌افزار نیست اما تا حدی که کارهای من‌را راه بی‌اندازد، علمی را در این خصوص دارم. اما در این مقاله من از معرفی یک سخت‌افزار یا یک برند جلوگیری کردم. چرا؟

تهیه لوزام جانبی یا اسمبل کردن سیستم

اولین دلیل بالا و پایین آمدن هزینه‌هاست. یک‌روز دلار 4 هزارتومان بود والان نزدیک به .. تومان. حالا از این موارد عبور کنیم. اگر الان در ویدیو و همین مقاله به‌شما بگویم با هزینه 20 میلیون‌تومان فلان مدل لوازم جانبی یا سخت‌افزار را می‌توانید تهیه کنید، ممکن است فردا یک سخت‌افزار بهتری با همان قیمت تولید شود.

من با لقمه آماده در کف دهن مخالفم. آقا | خانوم، این مدل لپ‌تاپ بخر باهاش هک و امنیت رو شروع کن. حداقل من یکی این سبک را ارائه نمی‌دهم. در ادامه معیارهایی را به شما توضیح می‌دهم که با کمک این معیارها، خودتان جواب این سوال را به‌راحتی پیدا خواهید کرد.

هزینه شما برای تهیه یک سیستم نهایتاً چقدر است؟

8 میلیون؟ 15 میلیون؟ 25 میلیون؟ یا 100 میلیون؟ کمتر؟ یا بیشتر؟ بعد از انتخاب معیار اولی و جواب دادن به سوال اول، باید به سراغ معیار دوم برویم. همین الان در خلوت خودتان سریع اعلام کنید که نهایتاً چقدر می‌توانید هزینه کنید. مثلاً ما 20 میلیون را در نظر می‌گیریم.

تهیه سیستم مناسب برای شروع هک و امنیت با توجه به هزینه

حالا که نهایت هزینه شما مشخص می‌شود گزینه‌های بالا(مثلاً مک) از میز شما حذف خواهند شد. حالا باید به سراغ معیارهای بعدی برویم تا ابتدا یک برند را انتخاب کنیم و سپس انتخاب مناسب بین لپ‌تاپ یا کامپیوتر یا سایر معیارها که در ادامه به‌آن اشاره خواهم کرد.

لپ‌تاپ بخریم یا کامپیوتر؟

جواب سوال پیش شما می‌باشد. شما باید در نظر داشته باشید که لپ‌تاپ معایب و مزایاهای بسیار زیادی را دارد. کامپیوتر هم مزایا و معایب‌های زیادی را دارد. مهم انتخاب مناسب و درست برای شروع کارمان است.

لپ تاپ بخرم یا کامپیوتر؟

معمولاً با توجه به‌شرایط فعلی در ایران شما اگر یک سیستم کامپیوتری جدید را اسمبل کنید به‌نفع‌تان خواهد بود. اما باید در نظر داشته باشید که لپ‌تاپ قابل حمل است و در سفر، دانشگاه یا .. می‌توانید از آن استفاده کنید. در کنار این ویژگی، یکی از معایب لپ‌تاپ شارژ کم کردن است. یعنی همانند موبایل باید آن را شارژ کنید. اما کامپیوتر به شارژ نیاز ندارد.

 

در هر صورت هردو طرف شامل مزایا و معایب‌هایی هستند. این انتخاب شماست که ابتدا باید لپ‌تاپ بخرید یا کامپیوتر؟ این معیار هم برای ادامه نیاز خواهیم داشت. لپ‌تاپ یا کامپیوتر را انتخاب کنید و در ادامه با من همراه باشید.

معیارهای مهم برای تهیه یک سیستم جدید

بعد از جواب دادن به‌سوالات بالا به سمت معیارهای جدید خواهیم رفت. کدام برند را بخرم؟ معیارهای انتخابی یک سیستم مناسب برای هک و امنیت یا سایر رشته‌ها چه خواهند بود؟

نکات مهم قبل از خرید یک سیستم جدید

ظبیعتاً مقدار هزینه تاثیر زیادی دارد. اگر تا سقف xمیلیون‌تومان بتوانید هزینه کنید در آن شرایط مک را شاید به‌شما پیشنهاد دهم. در زمانی که ما مثلاً 20میلیون بودجه شخصی برای تهیه یک لپ‌تاپ را داریم، اصولاً با این هزینه یک سیستم مک با مشخصات قوی را حداقل در این شرایط فعلی نمی‌توانیم بخریم.

در مرحله بعد سمت ایسوس، لنوو یا .. خواهیم رفت. اما معیارهای بالا به‌شدت مهم هستند. حالا با توجه به هزینه 20 میلیون‌تومانی فرضی در مقاله، بیاید معیارهای دیگر را به‌شما توضیح دهم.

تمرین اعتماد به‌نفس با خریدن یک سیستم

باورتون میشه این موضوع جدیه؟ و جواب میده؟ دو مرحله داره. مرحله اول حضور فیزیکی شما در بازار تکنولوژی شهرتان خواهد بود.

تمرین اعتماد به نفس با خریدن یک سیستم ابتدا به سراغ بازار می‌روید و در آن شرایط به اکثر مغازه‌های معتبر سر خواهید زد. سپس یکی‌یکی وارد می‌شود و بعد از سلام و عرض ادب(طبق تجربه شخصی اگه مرام و معرفت واقعی به‌خرج بدی خیلی قشنگ راهنماییت می‌کنن.) به فروشنده می‌گویید من تا سقف 20میلیون‌تومان می‌توانم هزینه را پرداخت کنم و از شما درخواست دارم که سیستم‌های مناسب را تا این رنج قیمت به من نشان دهید و مقایسه کنید.

مگه برای من راحت نبود که چندتا عکس دانلود کنم و بگم بیا برو اینو بخر فلانی داره. یا بیا 50 میلیون بده کپی لپ‌تاپ من که ایسوس هست بخر. نه جداً مگه راحت نبود؟ حتا من نگفتم ایسوس رو بخرید. با اینکه خودم لپ‌تاپ گیمینگ ایسوس دارم. اما می‌خوام دنبال لقمه آماده پیش من یا بقیه نگردی. می‌خوام یکم زرنگ باشی و تجربه جدید بدست بیاری.

خرید سیستم مناسب با مقایسه کردن

زمانی که به خرید لپ‌تاپ رفته‌ بودم بعد از کلی مقایسه و… رسیدم به زمان پرداخت هزینه. داخل سایت قیمت لپ‌تاپ من 39 میلیون بود اما فروشنده داشت 36.5 میلیون برای من فاکتور میزد. یکم فکر کردم دیدم نکنه مشکلی چیزی باشه یا … نه اتفاقاً همون بود اما خب بازاره دیگه .. برا همین می‌گم دنبال کسب تجربه جدید باش.

خرید لپ تاپ مناسب برای هک و امنیت

در مرحله بعد شما با یک سرچ ساده می‌توانید به گزینه‌های مناسبی دسترسی داشته باشید. برای مثال عبارت خرید لپ‌تاپ تا 50 میلیون‌تومان را سرچ کنید. با سرچ به مدل‌ لپ‌تاپ‌هایی که تا 50میلیون‌تومان قیمت دارند دسترسی خواهید داشت. حالا با توجه به نوع سخت‌افزار، نمایش‌گر، هارد، رم و… باید مقایسه کنید که کدام مورد برای شما بهتر است.

البته به‌قول قدیمی‌ها هرچقدر که پول بدی، همونقدر آش می‌گیری. این نکته را فراموش نکنید که شما در مراحل بعدی با گذشت زمان می‌توانید سخت‌افزار خودتان را ارتقا دهید.

انتخاب سیستم مناسب از جنبه سخت‌افزاری

اگر یک وب‌سایت فروشگاهی را داشتم، حتماً گزینه‌های مناسبی را برای شما در این مطلب قرار می‌دادم. اما حالا که ندارم، بیاید معیارهای سخت‌افزاری را به‌شما توضیح دهم.

معیار انتخاب یک سیستم مناسب از جنبه سخت افزاری

ابتدا در نظر داشته باشید که در این مقاله خبری از معرفی یک پردازنده یا یک مدل مخصوص نیست. خبری از معرفی باتل‌نک یا انتخاب فلان مادربورد نیست. اگر تضمینی بر مبنای ثابت ماندن قیمت‌ها بود، حتماً به‌شما معرفی می‌کردم. اما الان که نیست خب نیست .. عجب منطق بی‌منطقی بود. حالا باید معیارها را بررسی کنیم. در ادامه چند سخت‌افزار مهم را مشاهده خواهید کرد که برای تهیه یک لپ‌تاپ بسیار مهم هستند.

 • پردازنده (CPU)
 • رم (RAM)
 • هارد دیسک
 • ssd
 • مادربورد
 • کارت گرافیک

معمولاً اگر نسل جدید از سخت‌افزارها باشد کار شما انجام خواهد شد. یعنی چی؟ برای استفاده از سیستم‌عاملی مثل کالی‌لینوکس معمولاً نیاز به کارت گرافیک خفنی نداریم. یا برای استفاده از وگرنت نیاز به 16 گیگ رم با آخرین مدل نداریم. ترجیحاً توصیه می‌کنم در مستندات کالی، یا سایر توزیع‌ها نگاهی بی‌اندازید و با مقدار منابع مورد نیاز سخت‌افزاری آنها آشنا شوید.

پس در مرحله اول اگر سیستم را فقط و فقط برای هک و امنیت می‌خواهید معمولاً با این شرایط با خرج کردن تقریباً 30 میلیون‌تومان، به بهترین سخت‌افزار تا همین رنج قیمت دست خواهید یافت. اما باید معیارهای شما دقیق‌تر مشخص شود.

توان خرید سیستم جدید برای هک و امنیت ندارم!

در انتها اگر نمی‌توانید حداقل 8 میلیون‌تومان را برای تهیه یک لپ‌تاپ توسری خور پرداخت کنید، مشکلی نیست. شما را درک خواهم کرد و این امید را به‌شما می‌دهم که شرایط تغییر خواهد کرد. یکی می‌گفت یه لپ‌تاپ دارم روشن می‌شه و باهاش کار می‌کنم ردیفه آیا بیارم باهاش کار کنم؟

توان خرید سیستم جدید را ندارم!

گفتم یعنی تا الان که کار نمی‌کردی به‌خاطر این بود که سیستم مناسب نداشتی؟ در صورتی که اینو داشتی و جواب کارت بوده؟ گفت آره درسته. در این زمان ما به‌سراغ روش‌های بهینه می‌رویم. مثلاً کدوم روش؟

 • ماشین مجازی
 • کوچ به لینوکس

اگر سیستم فعلی شما توان اجرای یک سیستم‌عامل مثل کالی‌لینوکس را بر روزی ماشین‌مجازی دارد اما لگ دارد و کند است چند پیشنهاد شخصی دارم. در مرحله اول شما با کمک روش‌های مجازی‌سازی مثل ویرچوال‌باکس‎ با ترکیب وگرنت می‌توانید یک سیستم‌عامل را دانلود کنید و با بهینه‌ترین روش ممکن از محیط کامندی استفاده کنید. در این صورت شما محیط گرافیکی را نخواهید دید.

در مرحله بعد پیشنهادم کوچ به‌روی لینوکس خواهد بود. رایگان، بهینه و سبک با سرعت بالا. با بوت کردن سیستم خودتان بر روی یک لینوکس بهینه و سبک تمام مشکلات شما حل خواهد شد. حالا بیایید به‌سراغ تجربه برویم.

تجربه شخصی می‌گه سخت نگیر

نه بابا.. جداً؟! آره دارم جدی می‌گم. طبق تجربه شخصی خودم، شما بعد از اینکه از سطح متوسط عبور می‌کنید کم‌کم محیط‌های ایزوله برای خودتان ایجاد خواهید کرد. ابزارهای اختصاصی خواهید نوشت و تا حد امکان از روش‌های ابتدای استفاده نخواهید کرد.

در آخر می خواهم بهت بگم که سخت نگیری و شروع کنی

شروع کن سخت نگیر. آموزش دیدن رو شروع کن و تا تغییر مثبت داشته باشی. در مسیر بهبود پیدا می‌کنی و به گذشته خودت می‌خندی… آره اصلش همینه. از یه‌جا به بعد دیگه سمت سخت‌افزارهای قوی میری و از سرورهای مجازی برای کارهات استفاده می‌کنی. از یه‌جا بعد قراره کلی سطح علمی رو بالا ببری و حرفه‌ای کار کنی.

وقتی یک کسب‌و‌کار ایجاد می‌شود و شروع به تولید محصول، یا فعالیت می‌کند باید در روند کار بهبود یابد. برای مثال به وب‌سایتم هکفا نگاهی بی‌اندازید. چقدر کم‌‌و‌کاستی وجود دارد؟ کسب‌و‌کار باید در روند کار بهبود یابد. اگر من منتظر این بمانم که بهترین وب‌سایت آموزشی در زمینه هک و امنیت را داشته باشم و بعد بخواهم محتوای آموزشی تولید کنم تا به بقیه کمکی کرده باشم .. کارم می‌لنگد..

پس در آخر بهبود در ابتدای شروع اتفاق نمی‌افتد. سخت است؟ بله اما ارزشش را دارد. با بالا بردن سطح علم و آگاهی قطعاً محدودیت‌ها به فرصت‌های پیشرفت تبدیل خواهند شد. به‌به چه قشنگگگگگ تموم شد …

جمع‌بندی

در این مقاله‌آموزشی تمام تلاش خودم را کردم تا بهترین راهنمایی در خصوص تهیه یک سیستم(لپ‌تاپ یا کامپیوتر) برای شروع هک و امنیت به شما ارائه دهم. این مقاله تماماً با تجربه شخصی خودم، که به‌‌شدت مهم هستند همراه بود. برای تهیه یک سیستم مناسب برای هک و امنیت باید معیارهایی که در بالا ذکر کرده‌ام را در نظر بگیرید تا در روند تهیه و خرید یک سیستم، با توجه به توان مالی خودتان، یک سیستم مناسب و بهینه را انتخاب کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. 5

8 دیدگاه برای “سیستم مناسب برای هک و امنیت | راهنمای تهیه یک لپ‌تاپ یا کامپیوتر مناسب برای شروع هک و امنیت

 1. Unknown :

  سلام مرسی بابت اطلاعات مفیدتون
  گوشی من cpu snapdragon gen 1
  GPU Qualcomm
  Renderer Adreno tm 730
  کشش و توان برنامه نویسی رو داره؟

 2. محمد ب :

  مطالب دوستانو دیدم حس کردم دارم برسی ردد دد یا سایبرپانک یا یه بازی دیگه رو میخونم.
  کسی که بلد باشه با یه رزبریپای و یه مانیتور و موس و کیبورد جمعا کمتر از دو تومن میتونه NSA رو بگیره تو دستش،
  اگرم مثال هایی مثل بروت فورس یا چیزایی شبیه به این رو بخواین بزنین که به سیستم خوب نیاز داره که به نتیجه بهتر برسه، اولندش که یه حرفه ای هیچوقت کارش به بروت فورس نمیکشه و اون آخرین راه حل ها هستش، دومندش یه کسی که امنیت کار باشه و کلا تو دنیای کامپیوتر باشه (مخصوصا امنیت کارا) راهو واسه خودشون میسازن، مثلا یه کرم مینویسه، پخش میکنه و کلی زامبی گیرش میاد.

 3. امین اسدی اصل :

  سلام ممنون از اطلاعات مفيد شما
  ميخواستم بدونم كه اين لپتاپ براي يادگيري كامل دوره هاي هك و امنيت و همچنين اجراي سيتم عامل هايي مثل لينوكس مناسب هست يا نه؟؟؟(يعني تا چه حد و در چه زمينه اي ميشه ازش استفاده كرد)
  پردازنده 11115g4
  رم 12
  512 گيگابايت حافظه ssd
  كارت گرافيك مجتمع (iris plus g4)

  • طوفان :

   سلام .من اولین بار که رفتم سراغ امنیت و برنامه نویسی فکر میکردم اولش باید ی سیستم توپ داشته باشی لبتابی که لینوکس داشت این بود اونم کالی 2016

   ram:2’gig ddr2 bas 800
   cpu e5500 2 cor
   hhd160gig
   gpu ک نداشت انبرد بود
   میتونست کارمو راه بندازه ولی رفته رفته باید ارتقا بده مثلا 32 گیگ رم ی cpu 8 هسته ای 4 گیگ گرافیک بد نیست دم دستت باشه امام من سه تا مانیتور استفاده میکنم موفق باشی

 4. امین اسدی اصل :

  سلام ممنون از اطلاعات مفید شما میخواستم بدونم این سیستم برای بخش هک و امنیت حرفه ای چطوره؟؟؟
  کارت گرافیک 2070 سوپر
  پردازنده core i7 10700k
  32g رم 3200
  این مشخصات کامپیوترم بود
  و همچنین میخواستم یک لپتاپ برای هک و امنیت بخرم که نمدونم مناسب هست یانه که مشخصاتش:
  core i3 1115g4
  12g رم
  512 g حافظه ssd
  البته خود فروشنده هم گفت که برای این کار بد نیست و تقریبا مناسبه ولی میخواستم نظر شما رو به عنوان متخصص این کار بدونم

  • مدیریت :

   سلام خواهش می کنم.
   برای اوایل کار اوکیه و جوابگو هست. یه سری نرم افزار ها برای برنامه نویسی نیازه، یه سری سیستم عامل ها برا تست نفوذ نیازه و در هر دو حالت برای اوایل تا یه مدتی اوکیه و جوابگو هست

  • kaboos :

   با اینن سیستم میشه هررررررررررررر چیزری که قدرتشو داری هک کنی فرض کن با یک پنج همین سیستممم میشه هر چیو هک کرد
   بستگی داره چقدر دانش داشته باشی این مهمه و اگرنه ابر رایانه جهاننم دستت باشه انگار داری سگا بازی میکنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هشت =