چگونه از هک و امنیت کسب درآمد داشته باشیم؟ کسب درآمد از هک و امنیت | درآمد هکرها + راهنمایی کامل

چگونه از هک و امنیت کسب درآمد داشته باشیم؟ کسب درآمد از هک و امنیت | درآمد هکرها + راهنمایی کامل

چگونه از هک و امنیت کسب درآمد داشته باشیم؟ آیا واقعاً می‌شود از هک و امنیت در ایران یا سایر نقاط جهان، درآمد پایدار و تضمینی داشت؟ در این مقاله با تمامی روش‌های درآمدزایی از هک و امنیت آشنا خواهید شد. روش‌هایی که در حال حاضر جوابگوی ما هستند و روش‌هایی که در ایران جوابگو نیستند. در ادامه با من همراه باشید تا در مورد درآمدزایی از هک و امنیت به شما توضیحاتی را ارائه بدهم.

چگونه از هک و امنیت کسب درآمد داشته باشیم؟

شاید تا الان شنیده باشید که هکرها آدم‌های بدی هستند یا از این دسته از حرفایی که خیلی زیاد شنیدیم. صحبت ما از درآمدزایی از هک و امنیت تنها بخاطر پایداری این زمینه در تمام دنیاست! معمولاً افراد تازه‌کار در ابتدای شروع هک و امنیت پرسش یا سوالات متفاوتی از جمله: آیا از هک و امنیت می‌توانیم درآمد داشته باشیم؟ یا چگونه می‌توانیم از علم هکری کسب پول کنیم یا از این دسته سوالات.

تمرکز اصلی من در این مقاله بر روی معرفی راه و روش‌‌های درآمدزایی از هک و امنیت است و به‌صورت کلی در مقالات بعدی با آموزش‌های متفاوتی در این زمینه در خدمت شما خواهم بود. برای مثال: آموزش فروس ابزار به تعداد بالا. یا آموزشِ روش‌‌های که در ادامه به آن خواهم پرداخت. پس تمرکز ما بر روی تمام روش‌های درآمدزایی از هک و امنیت است و صرفاً به معرفی آن خواهم پرداخت.

آیا از هک و امنیت می‌توانیم کسب درآمد کنیم؟

بله چراکه نه! عدد قابل توضیح نیست چون دائم در حال تغییر است. برای نمونه فردی که در شرکت فلان در فلان قسمت از ایران در حال خدمت است، ماهی 100 – 150 میلیون تومان برای تخصصی که دارد دریافت می‌کند. اما هدف این نیست که فلانی x میلیون در روز یا در ماه درآمد دارد. در ابتدا باید بدانیم که هکرها به دو روش کلی درآمدزایی می‌کنند. روش اول قانونی و روش دوم غیرقانونی. در برخی از مواقع ترکیبی هم صورت خواهد گرفت که در ادامه مطلب از تجربیات شخصی خودم به شما عزیزان خواهم گفت.

چگونه از هک و امنیت کسب درآمد داشته باشیم؟
چگونه از هک و امنیت کسب درآمد داشته باشیم؟

آیا از هک و امنیت می‌توانیم کسب درآمد کنیم؟ احتمالاً تا الان دیده‌اید که در گروه‌های تلگرامی افرادی هستند که تاکید بر این دارند که واقعاً از هک و امنیت نمیشه پول در آورد! نه بابا من خودم هکرم این رشته اصلاً خوب نیست! یا میگن به عنوان فردی که چندساله دارم کار می‌کنم باید بهتون بگم که اصلاً اوضاع خوبی نداره یا از این دسته حرفاهای بدون مدرک یا علم کافی.

جواب سوال چیه؟ خب من که عدد نمیگم اوکی؟ اما به شما میگم که اونقدر پول و هیجان داخل این زمینه هست که اول تخصص رو میخواین و بعد پول رو. باید بدونید اونقدر پول توی این زمینه هست که آکادمی فلان یا فلانی یا من یا .. داریم در این زمینه تولید محتوا می‌کنیم. یا با عشق ابزار می‌نویسیم یا .. در ادامه متوجه میشید!

راه‌های کسب درآمد از هک و امنیت

در بالا حرفی از روش هک قانونی و غیرقانونی و ترکیبی زدم. سپس از لحاظ درآمدزایی به شما توضیح دادم که واقعاً از این زمینه می‌شود کسب درآمد داشت و حال بررسی می‌کنیم که به‌صورت کلی چندین روش برای درآمدزایی از هک وجوده دارد؟

 • آموزش هک و امنیت (مربوط به مقالات آموزشی، دوه‌های آموزشی)
 • توسعه ابزارهای امنیتی (مربوط به ابزارهای هک و تست نفوذ، آنتی ویروس‌ها، فایروال‌ها)
 • ارائه خدمات تست نفوذ یا هک قانونی (شامل ایمن سازی وب‌سایت، شبکه و.. این مورد رو در راستای راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار برای هکر در نظر بگیرید)
 • شکار آسیب پذیری (فرد هکر آسیب پذیری پیدا شده رو گزارش میده و طبق چارچوب به پاداش میرسه)
 • نوشتن کتاب در زمینه هک و امنیت
 • تولید محتوای آموزشی در راستای هک و امنیت در شبکه‌های اجتماعی (از جمله تلگرام، یوتوب و…)
 • ارائه خدمات هک غیرقانونی (حالا از توسعه ابزار هک تا فروش دیتا یا سفارش هک و…)
 • و…

به‌صورت کلی در مرحله اول فریلنسری و استخدامی در لیست مشاغل در تمام دنیا داریم. برای مثال تنهایی مکانیکی رو در یک شهری ادامه میدی یا به شرکت x میری و استخدام میشی و براشون کار می‌کنی. یک مثال ساده بود فقط. در لیست بالا بخشی از قسمت‌ها درآمدزایی این رشته رو به شما معرفی کردم. اما حالا به سراغ توضیح هرکدام از بخش‌ها برویم.

آموزش هک و امنیت

به‌صورت کلی در مورد تولید محتوا در زمینه آموزش هک و امنیت است. برای انجام چنین کاری شما باید ابتدا دانش خوبی در این زمینه داشته باشید. منظورم اینه که الکی نمی‌تونید میکروفون رو روشن کنید و بیاین آموزش هک فلان چیز رو آموزش بدید. البته این آموزش دادن نیاز به آموزش دیدن‌های زیادی در زمینه هک و امنیت و خود آموزش دادن داره که مربوط به توسعه یک مدرس هست.

آموزش هک و امنیت از مقدماتی تا پشرفته
آموزش هک و امنیت از مقدماتی تا پشرفته

البته جدا از درآمد زیادی که در زمینه آموزش هست، برای رزومه سازی هم مفیده. البته راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار برای یک هکر نیاز به دانش‌های پایه بازاریابی و سیستم‌سازی کسب‌و‌کار داره. اگه در ابتدای کار خودتون هستید فقط تمرکز بزارید روی آموزش دیدن خودتون و اصلاً سمت آموزش دادن یا مشاوره دادن در این راستا نرید. این طبق تجربه من هست. چرا اینو میگم؟ چون کل وقتتون رو میگیره و وقتی که هیچ دانشی در این زمینه نداشته باشید مجبورید که همش درجا بزنید. پس اولویت بندازید رو آموزش دیدن.

توسعه ابزارهای هک و امنیت

کاری به روند فایروال‌ها، آنتی ویرس‌ها در این مطلب ندارم. اما هکرها ابزارهای زیادی برای سرعت بخشیدن به حملاتی که دارن یا اهدافی که دارن توسعه میدن. به زبان دیگه ساخت ابزار در زمینه هک و امنیت به دو صورت قابل ارائه هست که طبق آموزش‌هایی که در آینده براتون منتشر می‌کنم به‌صورت کامل روند فروش زیاد از یک ابزار رو به شما آموزش میدم. مثلا در یک روز 1هزار دلار فروش از یک ابزار که قابلیت هک سیستم ویندوز را دارد.

توسعه ابزارهای هک و امنیت
توسعه ابزارهای هک و امنیت

این ابزارها در چند بستر متفاوت قادر به انجام کار هک یا تست نفوذ هستند. برای مثال ابزارهای اسکن آسیب پذیری وب مثل وگا و… یا اسکریپت هایی که شخصی در چند روز نوشته و توسعه داده می‌شوند تا بخشی از یک موبایل را هک کنند. برای مثال یک ابزار برای هک کردن وبکم موبایل با پایتون می‌نویسیم. الگو ذهنی؟ نه از گیت هاب یا .. پیدا می‌کنیم و ابزار رو توسعه می‌دهیم. مثلا قابلیت عکس از دوربین عقب و جلو به آن اضافه می‌کنیم. با نودجی اس ترکیبی به وجود میاریم که بتونیم روی فلان وب سرور آپلود کنیم تا ناشناس باقی بمونیم.

صرفاً این رو می‌خوام بهتون بگم که از توسعه و نوشتن یک ابزار میشه پول خوبی بیرون آورد. اما خب بستگی به ابزار داره. یک ابزار در یک ساعت قابلیت فروش هزاردلاری رو داره و یک ابزار رایگان منتشر بشه کسی ازش استفاده نمی‌کنه. بازهم تاکید می‌کنم. اینجا بستگی به سطح یک هکر داره. ما ابزارهای بزرگ در زمینه هک و امنیت هم زیاد داریم که در آینده زیاد باهاشون کار می‌کنیم.

ارائه خدمات هک به‌صورت قانونی و غیر قانونی

در مرحله اول خدمات قانونی شامل مراحل تست نفوذ میشه که طبق یک چارپوبه. فلان شرکت با فلان هکر یک قرارداد میبنده و هکر هک قانونی خودش رو شروع می‌کنه. تفاوت در چیه؟ در این که هکر کلاه سفید در قبال پولی که دریافت می‌کنه، از اون شرکت یا .. آسیب پذیری یا راه هک شدن رو گزارش میده تا برطرف بشه. خیلی خلاصه گفتم. حالا این ارائه خدمات می‌تونه شخصی ارائه بشه یا شرکتی. مثلاً استخدام یک شرکت هستید که باید خودتون به فرمان اونا باشید و غیره.

ارائه خدمات هک به‌صورت قانونی و غیر قانونی
ارائه خدمات هک به‌صورت قانونی و غیر قانونی

خدمات غیرقانونی هم مثل سفارش هک موبایل با 250$ یا بیشتر یا کمتر در دارک وب یا سرفیس وب قابل مشاهده هست. اما این رو می‌خوام بگم که از ارائه خدمات هم هکرها پول خوبی بیرون میارن اما چقدر و چطور در انتهای مطلب بهشون اشاره می‌کنم. صرفاً شما باید این راه‌هارو بدونید. اما خب یک‌سری از این راه‌ها غیرقانونی هستند اما پول خیلی خفنی داخلشون هست. در مقابلش کارهای قانونی با حقوق بالا هم داریم. اما اما اما .. تخصص بالا رو توی یک زمینه در این رشته می‌طلبه!

بعضی وقتا هم ترکیبی میزنیم! یعنی چی؟ یه هک غیرقانونی به ما بر می‌خوره که قانون کاری به کارش نداره. فلانی چند میلیارد کلاهبرداری کرده و فراری شده. حالا یکی پیدا میشه و میگه 10 میلیون بهت میدم این رو هک کن و فلان دیتا رو از این بهمون بده. با تضمین اینکه قانون کاری به کارت نداره یا از این حرفا. خلاصه واضح‌تر از این نمی‌تونم اینو جا بندازم اما بدونید که تجربه باحالی بود برام. هرچند که داخل زمینه‌های دیگه هم زیاد داریم …

شکار آسیب پذیری (باگ بانتی)

هکرهای کلاه سفید در قبال گزارش آسیب پذیری در هر سطحی پولی رو به دست میارن. این رو اسمش فرهنگ میزارم. بعد از چندین سال یکم داخل ایران جا افتاده که الان داره بهتر میشه … اما بعضی از شرکت‌های بزرگ با پلتفرم‌های واسط داخلی یا خارجی که در آینده باهاشون زیاد کار داریم، به زبون خودمونی همکاری میکنن. برای مثال من از وب‌سایتت x که در لیست وجود داره آسیب پذیری پیدا می‌کنم و نسبت به سطح آسیب پذیری، یک هزینه رو من به عنوان پاداش میدن.

شکار آسیب پذیری (باگ بانتی)
شکار آسیب پذیری (باگ بانتی)

معمولاً باگ هانترا با پلتفرم‌های واسط کار میکنن. حالا یا داخلی یا خارجی. حالا بعدا در این مورد صحبت می‌کنیم. اما بعضی مواقع هست که هکر کلاه سفید باگ رو گزارش میده و بهش پولی نمیدن و اذیتش میکنن و… خب اینم هم توی کشور خودمون داریم که خیلی زیاده و هم داخل خارجی ها که این یکم کمتره. نیاز به جا افتادن این فرهنگ و این رشته هست که کم کم در حال درست شدنه. مخصوصاً با هک‌هایی که در اواخر 1401 صورت گرفت.

برای انجام دادن روش‌هایی که ذکر میشه تماماً به دانش اولیه در این زمینه نیاز دارید. نمیدونم چرا کلا از اول رسمی شروع کردم و الان کلا به زبون خودمونی می‌نویسم؟ حالا کدوم بهتره برا شما رو نمیدونم اما سعی کنید بهم اطلاع بدید :)))))))

نوشتن کتاب در زمینه هک و امنیت

کتاب‌های زیادی در این زمینه به زبان فارسی نداریما.. اما با یکی از افرادی که در این زمینه چندین کتاب رو به زبان فارسی نوشته بود (بهروزی منصوری) صحبت کردم و پرسیدم آیا واقعاً این کار در ایران جوابه؟ چرا دروغ؟ من تجربه ایی در این زمینه نداشتم. من بیشتر در زمینه بیزینس و فروش ابزار و چنین چیزایی تخصص بالایی دارم که باعث میشه پول بیشتری رو نسبت به یه هانت معمولی به دست آورد .. حالا این نظر منه اما یک سوال پرسیدم و آقا بهروز منصوری عزیز اینجوری به من جواب داد:

نوشتن کتاب در زمینه هک و امنیت
نوشتن کتاب در زمینه هک و امنیت

البته جدا از بهروز عزیز، ما نت آموز متعلق به محمد شریعتی مهر رو قدیم داشتیم که واقعاً خفن بودن و به هردلیلی الان مثل قدیم کتابی رو منتشر نمیکنن و امیدوارم بازهم ما چنین کتاب‌هایی با موضوع هک و امنیت ببینیم. واقعاً من باید اسم ببرم که حتا شده حمایت بشه اما خب به هرحال دیدگاه های ما متفاوته و دوست دارم به جای ادامه دادن به حرف آقا بهروز در تصویر بالا توجه کنید.

در کنار این تیم‌های امنیتی متفاوتی رو دیدم که کتاب رو در قالب pdf منتشر میکنن و این روند هم می‌تونه تاثیر مثبتی در زمینه هک و امنیت داشته باشه. من خودم دوست دارم مقاله بنویسم و ویدیوآموزشی منتشر کنم که مخاطبم بهتر درک کنه و زودتر یاد بگیره. این هم نظر من تو این راستاست! اما خب کتاب نوشتن هم می‌تونه یه منبع درآمد خوب در خارج از ایران یا شاید در ایران باشه! البته اگر پشتتون حسابی پر باشه..

محتوای آموزشی هک و امنیت

شاید بهتر بود که همه رو توی این لیست جا میدادم. برای مثال ما الان دوستانی رو میبینیم که روی تلگرام یا یوتوب فعالیت آموزشی دارن. اما محدودیت زیادی رو داره. اوایل که روی اینستاگرام فعالیت داشتم مداوم ریپورت میشد و باعث بسته شدن پیج میشد. یوتوب هم قوانین خودش رو داره. بهترین گزینه از نظر من و بزرگان این رشته فقط وب‌سایته ام شبکه‌های اجتماعی در کنارش هم تاثیر زیادی داره.

محتوای آموزشی هک و امنیت
محتوای آموزشی هک و امنیت

من خودم فقط روی وب‌سایت هکفا کار می‌کنم. این کار کردن وقت میخواد. باید وقت مناسب بزاری و تایپ کنی، تصویر رو بسازی و ادیت بزنی و مقاله رو بهینه شده تحویل مخاطب و گوگل و موتورهای دیگه بدی. نگارش هارو باید رعایت کنی و باید محتوایی بسازی که واقعاً مناسب کاربر شما باشه. البته فقط در یک زمینه باید کار کرد. من میبینم فلان تیم هم طراحی وب انجام میده هم طراحی لوگو و هم میاد از هک و امنیت میگه. اما خب مسلماً من رضا که هکفا رو فقط تو این زمینه دارم بزرگ می‌کنم وقت زیادی دارم براش میزارم.

این تو شرایط فعلی ایران فقط هدف گنده می‌خواد. مخاطب رو فریب ندی و محتوای الکی توی شکمش پر نکنی و با دوره رایگان اون رو گول نزنی! البته دنبال حاشیه نری و… کلی زیر آبی توی همین شرایط ما داریم. اما هدف من این نبود .. هدف من این بود که فقط سطح رو لول آپ کنیم که این رو در قسمت درباره ما می‌تونید دنبال کنید.

کارغیرقانونی از طریق هک کردن

خب بهتر بود که این رو کلی‌تر به شما عزیزان توضیح بدم. کلاً کار غیرقانونی تو این زمینه از وب تا شبکه یا .. قابل انجامه. اما درآمدیی که توی این زمینه هست جای دیگه از هک نیست. اینقدر میتونید ازش پول در بیارید که یک ماه کار کنید و یک سال بخورید. اونم به صورت دلاری نه تومنی! حالا از باج گیری، هک حساب بانکی، فروش ابزار هک، یا فروش دیتا شخصی یا … هدفم این نیست این رو به شما آموزش بدم. تجربه تو این زمینه خیلی زیاده اما بهتره نیم‌نگاه بهش بی‌اندازیم.

کارغیرقانونی از طریق هک کردن
کارغیرقانونی از طریق هک کردن

حالا این صحبت من در بسترهای متفاوتی رخ میده. مثلا ماین ارز دیجیتال شاید نشه گفت کار یه هکره، یه بستنی فروشی تو شهرمون اینکارو میکرد که گرفتنش اما جاهای دیگه مثل دارک وب بیشتر این درخواست‌ها و سفارش‌های هک وجود داره که قبلاً بهش اشاره کردم. سناریو بهتون نمیدم که بات نت رو بگیرید و استفاده کنید! یا روی سروری که کرک کردید باج یا ماینر بندازید. ببینید تا دلتون بخواد میشه از این راه پول غیرقانونی به دست آورد اما هدف من این نیست اینارو به شما یاد بدم. این رو خود شما تصمیم می‌گیرید که این هارو روزی یاد بگیرید یا نه .. بمب!!!!

نمی‌خوام بپیچونمااا اما خب همین اول کار اصلاً نباید بیام راجع‌به چنین چیزایی حرف بزنم! تا دلتون بخواد می‌تونم راه روش این سبکی بهتون بدم اما خب نمیدم! و کلاً مخالفم با این چیزا. اونم اگر یه گل پسر 14 ساله بخواد از این مطلب چیزی یاد بگیره. خب توی هک غیرقانونی پول خوبیه پس بریم سمتش .. نه اینطوری هم نیست. اینجا عبور میکنم و در آینده حتماً بیشتر راجع‌به این موضوع حرف میزنم.

هک قانونی یا تست نفوذ

حتماً تا الان راجع‌به دسته‌های هکرها چیزی شنیدید دیگه درسته؟ کلاه سفیدا و سیاه ها یا .. بازار سیاه و کار غیرقانونی که مثل فیلم‌ها می‌مونه. یهو 500هزاردلار کسب می‌کنی و یه شب fbi میاد همه چیزارو میبره و توهم میری زندان و… البته عشق دیونه وار می‌خواد که من توصیه منفی به کسی نکردم و نمی‌کنم. مثل تجویز استرویئد به یه پسر 19 ساله هست که تازه 2ماهه رفته بدنسازی! یوهاهاهاها بریم دارو بزنیم گنده بشیم؟ نه دیگه ..

هک قانونی یا تست نفوذ
هک قانونی یا تست نفوذ

هک قانونی الان طرفدارهای زیادی داره. درآمد پایدار و خوبی هم داره. اما اینکه هک به چند دسته تقسیم میشه و چند نوع گرایش توی این زمینه داریم بعداً بهش می‌پردازیم. اما بخوایم چند مثال از هک قانونی بزنیم چه چیزایی رو به شما میگم؟

 • ارائه مشاوره امنیتی برای سازمان ها و شرکت ها (حالا شامل هک و تست نفوذ میشه که شرکت با هکر کلاه سفید قرار میبنده و ادامه داره)
 • شرکت در برنامه های باگ بانتی (گزارش آسیب پذیری و دریافت پول با توجه به سطح آسیب پذیری)
 • استخدام در شرکت‌های امنیتی و محافظت از سیستم‌های اسکادا یا … (پول به شدت خفنی داخلشه اما دانش زیادی رو می‌طلبه)
 • استخدام در سازمان هایی مثل فتا و… (خب این بحث متفاوتی داره که اینجا قابل توضیح نیست)
 •  و…

ببینید از این رشته تا دلتون بخواد به هر روشی می‌تونید پول خیلی زیاد یا خیلی کم در بیارید. حالا آیا تضمینی در کار هست؟ من باشم میگم تا زمانی که هیچی یاد نگرفتید نه. پس من نگفتم آره بیا پول خوب داخلشه نه. اولویت با دانش شما هست که با آموزش دیدن و استفاده از تجربه دیگران به دست شما میرسه.

درآمد هکرها چقدره؟

کم یا زیاد؟ ببینید این دسته از پرسش ها واقعاً اشتباه هستند. وقتی میگم هکرها، خب کل اجتماع هکرهارو در نظر میگیریم. اما ما شخص داریم که در فلان شرکت ماهی 20 میلیون کار می‌کنه و شخص داریم که در فلان شرکت ماهی 150 میلیون. حالا شخص دیگه ایی داریم که در یک ساعت 30 میلیون درآمد داره و یکی هم هست ماهی 2هزاردلار بانتی میگیره. یکی هم هست که هیچی در نمیاره و ادعا داره که هک پول خوبی داخلش نیست و… بله در هر دو صورت حق با همه‌ی ما هست دیگه.

درآمد هکرها چقدره؟
درآمد هکرها چقدره؟

میانگین حقوق پایه ایالات متحده برای هکرهای اخلاقی در ایالات متحده، تا نوامبر 2022، به شرح تصویر بالا رو ببینید. البته این بستگی به مدرک شما، نوع و سطح علم شما در این زمینه هست. برای همین به افراد تازه‌کار تماماً پیشنهاد میشه که فشرده آموزش ببینید و کار کنید و تلاش کنید و از پایه رزومه کاری خودتون رو بسازید. البته ما در سازمان‌های داخلی و شرکت‌های داخلی هم داریم که واقعا اجازه اسم بردن نداریم.

حالا شاید سوال باشه ما کدوم رشته رو استارت بزنیم که پول بیشتری داخلش باشه. این سوال هم خیلی کلیه! داخل ایران یا آمریکا یا جای دیگه‌ای؟ کجا؟ باید دقیق مشخص کنید که چی می‌خواین و طبق اون من یا یکی دیگه به شما کمک کنیم. با یه سرچ ساده می‌تونید لیست درآمد رو پیدا کنید. هکرهایی که با مدرک معتبر استخدام میشن تا بلک هت ها و افرادی که مخفی برای سازمان‌های جاسوسی کار می‌کنند. شما هم سعی کنید قانونی کار کنید تا کسی نتونه بهتون گیر بده 🙂

توصیه به هکرهای تازه‌کار

ببینید حرفی که من اینجا میزنم با حرفی که باید توی آمریکا بزنم خیلی فرق داره. شرایط ما ایرانی‌ها که مشخصه چجوریه درسته؟ حرفی که میزنم برای الان هست نه 1 سال یا 10 سال دیگه. برای همین مداوم مقالات رو تا جایی که بتونم آپدیت می‌کنم. اونم فقط برای افرادی که فقط در ایران زندگی میکنند. خب خارج از حاشیه اولین پیشنهادی که دارم این هست که مقالات که منتشر می‌کنم رو با دقت بخونید و از تجربیات من و آدم‌های دیگه داخل این زمینه استفاده کنید.

توصیه به هکرهای تازه‌کار
توصیه به هکرهای تازه‌کار

در مورد بعدی حتماً حداقل روزی 1 ساعت در زمینه هک و امنیت مقالات آموزشی فارسی زبان یا منبع اصلی بخونید (رایتاپ هم بخونید). آموزش ببینید و حداقل روزی 4 ساعت وقت بزارید و آموزش ببینید و در ابتدای کار فقط بر روی ماشین‌های از پیش ساخته شده تمرین کنید و به جایی آسیب وارد نکنید. تمرکز و هدف فقط به روی آموزش دیدن و بالا بردن سطح خودتون بکنید و درگیر حاشیه نشید و در این زمینه از کسی دفاع نکنید.

شاید خیلی گُنگ باشه براتون اما فقط و فقط تمرکز بزارید روی آموزش دیدن و ابتدای کار اصلاً گندکاری به بار نیارید که در آینده پشیمون بشید. فاز هکرهای بلک و از این داستان ها هم نگیرید چون فاصله دستگیری شما تا انجام کارهایی که می‌کنید کلاً به اندازه یک بنگ انگشته! بله .. پس اولویت در چندماه اول فقط بندازید روی آموزش دیدن اصولی و درکنارش حتماً زبان انگلیسی کار کنید. در زیر هم مقالات مربوط به این نوشته براتون میزارم حتماً بخونید

جمع‌بندی

در این مقاله به اکثر روش‌های درآمدزایی از هک و امنیت پرداختم. از روش‌های قانونی و غیرقانونی. البته توصیه مکرر من به شما از راه قانونی بود که این راه در مقاله قابل مشاهده است. مقاله ایی در زمینه درآمدزایی از هک و امنیت و درآمدهکرها و کلا آشنایی با روش‌های درآمدزایی از هک و امنیت به زبان فارسی بود. تا جایی که امکان داشت راه‌های درآمدزایی تضمینی رو به شما عزیزان معرفی کردم و در آینده حتماً بیشتر در مورد درآمدزایی از هک و امنیت صحبت خواهم کرد و توضیحات بیشتری را به شما عزیزان ارائه خواهم داد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 4.8 / 5. 5

4 دیدگاه برای “چگونه از هک و امنیت کسب درآمد داشته باشیم؟ کسب درآمد از هک و امنیت | درآمد هکرها + راهنمایی کامل

  • Avatar photo
   مهران کیاء :

   سلام و عرض ادب باید بگم هیچوقت برای یادگیری سن ملاک مهمی نیست به شرط اینکه علاقه مند به یادگیری باشید 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 10 =