جواب منطقی به 4 پرسش پرتکرار قبل از شروع دنیای هک و امنیت برای هکرهای تازه‌کار فارسی زبان در ایران

4 پرسش پرتکرار قبل از شروع دنیای هک و امنیت می‌دونید کدوما هستند؟ به هر دلیل منطقی یا غیرمنطقی تا الان ندیدیم فردی، دقیق به این موضوع اشاره کنه و جواب سوالات افراد مبتدی رو خیلی کامل و بر اساس منطق بده. داخل این مقاله به زبون خودمونی براتون می‌خوام توضیح بدم و حقیقت‌ها رو براتون به اشتراک بزارم تا بعد از این با هک و امنیت بیشتر آشنا بشید. البته دقت کنید که بازهم به چنین پرسش هایی جواب خواهم داد. به ادامه مطلب بریم!

هکرهای تازه کار در ایران

چرا دروغ؟ ما مردم ایران اینقدر خوبیم که حداقل من یکی اگه ببینم یکی ویژگی‌های یه آدم بد رو داره، بی معرفته یا .. اصلاً نمیام بگم نه ایرانیا فلانن یا از این حرفا.. به هرحال برای یک نفر هم که شده وقت میزارم و می‌نویسم. من از 11 سالگی وارد این زمینه شدم و چند سال اول مشغول کرک و توسعه بدافزار بودم. کم کم به سمت وب هکینگ و رشته‌های دیگه اومدم. البته بالا پایینی بخاطر کمبود منابع آموزشی مفید خیلی زیاد بود و این باعث میشد که ما روی یه موضوع تمرکز نکنیم.

4 پرسش پرتکرار قبل از شروع دنیای هک و امنیت
4 پرسش پرتکرار قبل از شروع دنیای هک و امنیت

یعنی اگر 5 سال هک و امنیت رو کار کردیم، 4 سال و 11 ماه به دنبال راه‌های فرعی بودیم. نه من، بلکه اکثر بچه‌های قدیمی این رشته این تجربه رو دارن. اون زمان خبری از باگ بانتی یا شرایط خوب برای هکرها نبود. من هکرم؟ تو مجرمی بیا بریم زندان.. چنین مفهومی تو مغز ما وجود داشت .. البته من خوشم نمیاد مداوم از گذشته بنویسم. الان باید بدونید که شرایط از چیزی که بودیم بهتره.

ابتدای هکرهای تازه کار در ایران

واقعاً اوایل خبری از کسب درآمد درست درمون از این رشته نبود. اگه 100 نفر توی این رشته بودن فقط یه نفر دانش پول در آوردن رو بلد بود که اصلاً نگم براتون. شرایط خیلی بد بود و به عنوان یک هکر، فرقی با یک قات…ل نداشتیم. به هرحال گذشت. اگر من بخوام از قبل بگم واقعا باید حداقل 10هزار کلمه در این مقاله برای شما بنویسم که این کار مثل سرعت موشک از دست من بر میاد. اما می‌خوام به واقعیت و حقیقت‌های بیشتری بپردازیم.

اکثرا پسرها داخل سن پایین مثلاً 12،13،14 وارد این زمینه میشن. هک جذابه بریم قدرت نمایی کنیم. ما هکریم و میخوایم همه رو هک کنیم و دنیا رو از دست ظالم ها نجات بدیم. بریم دوست دخترمون رو هک کنیم، وایفای هک کنیم یا .. بله.. شاید دلایل شما متفاوت باشه مثل من. من زمانی که شروع کردم اصلاً تو این داستانا نبودم. اولش با هک کردن یه بازی شروع شد و هعی ادامه داشت تا جاهایی که دیگه نباید ادامه پیدا میکرد..

سیستم مناسب هک و امنیت

قبلاً داخل هکفا یک مقاله آموزشی منتشر کرده بودم با موضوع سیستم مناسب برای هک و امنیت که به شما معیارهای خرید رو گفتم. اما یکی از رایج‌ترین سوالاتی که از ما پرسیده میشه این هست که واقعا سیستم چی بخریم؟ 20 میلیون دارم و دارم میرم لپ تاپ بخرم. چی بخرم؟ کدوم سخت‌افزار ملاک قرار بدم و… منم میگم کی این چیزارو به شما یاد داده؟ نسبت به پولی که میدی باید سیستمتو انتخاب کنی که داخل اون مقاله کامل توضیح دادم.

سیستم مناسب برای هکرهای تازه کار
سیستم مناسب برای هکرهای تازه کار

اع؟ یه مقاله میزاری میگی سیستم چی بخریم الان میای میزنی زیرش؟ آره دیگه. تو تفکرات ما همه چیز قابل نقض شدنه. اما وقتی ما میگیم سیستم مناسب یعنی حداقل سخت افزاری که با پولی که میدیم تهیه کنیم و استفاده کنیم. اما حقیقت چیز دیگست. شما یه لپ تاپ میخری و یه ویندوز کرک شده میندازی روش و اطلاعات خودت رو روش ذخیره میکنی یا کارهای دیگه. لابعد در کنارش میخوای کالی لینوکس هم روش سوار کنی و بری هکر بشی نه؟ یوهاهاهاهاهاها

موردی که هست شما باید یک سیستم مناسب رو تهیه کنید. چجوری؟ داخل مقاله‌ایی که بهتون گفتم توضیح دادم. اما حقیقت این نیست. شما فقط برای ابتدای کار دنبال این هستید که سیستمم چجوری باشه. اما وقتی لول آپ می‌کنید و سطح خودتون رو با آموزش دیدن بالاتر میارید داستان متفاوت‌تر میشه .. دیگه ممکنه روی ویندوز نباشید، ممکنه از لپ تاپ خودتون استفاده نکنید یا .. یعنی چی؟ بیا توضیح بدم.

سیستمی که داری دیگه جوابگو نیست!

وا؟ یعنی چی؟ یعنی همین که هست! اع شوخی میکنم بیا توضیح بدم :)… وقتی تازه‌کاری معمولاً چیز درستی یاد نگرفتی و با مرور زمان با آموزش دیدن رشد می‌کنی و کم کم سطح خودت رو بالا میاری. یادت باشه این رشته انتهایی نداره! هرچی بیشتر یاد بگیری میبینی اع؟ من هیچی نمیدونم و روز به روز میبینی امنیت تو این زمینه اصلاً معنی درستی نداره. اما از این داستانا عبور کنیم بهتره نه؟

سیستمی که داری دیگه جوابگو کارای هک نیست؟
سیستمی که داری دیگه جوابگو کارای هک نیست؟

یادتون باشه ما از هکرها حرف میزنیم نه برنامه نویس‌ها. برنامه‌ نویس‌ها خب کاراشون متفاوته. اما بیاین از هکرها بیشتر حرف بزنیم. از یه جا به بعد دیگه سیستم الان شما جوابگوی کارتون نیست. این رو خودتون انتخاب میکنید نه من نه فرد دیگه ایی! یعنی چی؟ ببینید توی بعضی از حملات هکرها، ما نیاز به یه سیستم قوی تری داریم. حتا با یه سیستم ضعیف هم میشه اوایل کار ساخت. این رو توی ویدیو مقاله انتخاب سیستم مناسب داخل هکفا توضیح دادم.

این رو میخوام بهتون بگم که از یه جا به بعد با سطح بالای شما، به سمت سرورهای کرکی میرید یا میخرید و بهتر و بهینه تر کار میکنید. برای هک که کلا غیرقانونیه معمولا کرک میکنید که بعد راجع به کرک سرور مجازی آموزش براتون میزارم. اما در بعد دیگه هکرهایی که قانونی کار میکنند، سرور مجازی تهیه میکنند و شما دیگه کاری با سیستم فعلی خودتون ندارید.

پس در مرحله اول با یک سیستم متوسط یا حتا ضعیف که کار راه انداز باشه می‌تونید این رشته رو شروع کنید و کم کم ارتقا بدید که بعداً توی بخش کرک سرور مجازی بیشتر بهش میپردازم. اما نسبت به هر هکر این حرف من متفاوته و بعدا دقیق تر بررسی میکنیم.

کسب درآمد از هک و امنیت

چندسال قبل یک مقاله نوشته بودم با موضوع چگونه از هک و امنیت کسب درآمد داشته باشیم؟ که به‌زوی سمتش میرم و حسابی آپدیتش میکنم و ویدیو براتون قرار میدم که استفاده کنید. حرف اول رو آخر بهتون بزنم. آیا از هک پول میشه در آورد؟ بله؟ بله! اونقدر میشه پول درآورد که الان من، آقای فلانی، آکادمی فلانی، شرکت فلانی، سازمان فلانی یا.. همه در این زمینه فعالیت داریم. البته تضمینی نمیدیما.. اما خب باید حقیقت رو بپذیرید. اونقدر میشه پول درآورد که بخاطرش اسم هکر رو روی خودتون بزارید.

درآمدزایی از هک و امنیت در ایران واقعیه؟
درآمدزایی از هک و امنیت در ایران واقعیه؟

اما من اینجام که این مسیر رو بهتون یاد بدم. فرقی نداره زمینه کاریت داخل حوزه هک و امنیت چیه، نسبت به اون من به زودی بهتون آموزش میدم که در این راستا خودتون رو بالاتر بکشید. اولویت ما تخصص و حرفه ایی بودن شماست که با آموزش دیدن درست میشه. اما اینکه بگی خب رضا مظفری گفت پول داخلشه و ماهم بریم هکر بشیم نداریما .. من چنین چیزی رو بهتون نگفتم. من بهتون نگفتم که یه ابزار رو توی یک ساعت میتونید 1هزاردلار یا بیشتر بفروشید، یا حرفه ای باگ بانتی کار کنید و هفته ایی 2K بانتی بزنید. من وعده به شما ندادم.

اما میخوام بدونید این زمینه هم پول خوبی داخلش هست اما اما اما اما،،،،، شما باید متخصص باشی و حداقل 6 ماه حرفه ای آموزش دیده باشی و کار کرده باشی. از این روند به زودی آموزش های بیشتری در این زمینه براتون منتشر میکنم. پس جواب سوال چیشد؟ اونقدر میشه از هک و امنیت کسب درآمد داشت که من یا.. بخاطرش اینجا هستیم. اما باید بدونید من خودم رو حداقلش مثال میزنم و من برگشتنم به زمینه آموزش بخاطر پول نبود. فقط و فقط برای کمک کردنه.

پول درآوردن سریع از هک و امنیت امکان پذیره؟

بستگی داره این پرسش ها رو با کی به اشتراک میزارید؟ من؟ یا فردی که توی گروه‌های تلگرامیه و داره میگه من هکرم و از هک و امنیت نمیشه پول درآورد؟ خب بله اینجا باید دقت کنید که سرتون کلاه نره. من یا فلانی یا آکادمی فلانی مسیر دستمونه و حداقل من کمتر از 3 ماه میتونم بهتون کمک کنم توی بخش های مختلف این زمینه به پول های خوبی برسید اما من اینجا نیستم بگم دوره دارم برید بخرید یا .. از این حرفا. من کم کم این آموزش ها رو به صورت رایگان براتون داخل هکفا منتشر میکنم که استفاده کنید و خودتون نتیجه هاشونو ببینید.

پول درآوردن سریع از هک و امنیت امکان پذیره؟
پول درآوردن سریع از هک و امنیت امکان پذیره؟

اما اینکه وعده بدم میشه، برای فردی که تازه کار هست اصلا امکان پذیر نیست. مگر در شرایط خیلی ویژه که بحث ما در این زمینه نیست. شما اول باید فشرده آموزش ببینی و بعد بیای سمت کسب درآمد. وقتی میگم فشرده یعنی حداقل روزی 8 ساعت وقت بزاری برای آموزش دیدن اما حداقلش 4 ساعت در روز هست. با روزی یک ساعت یا دو ساعت آموزش دیدن واقعاً به شرایط خوبی توی این زمینه نمیرسید. مگه اینکه روی بخش کوچکی از این رشته تمرکز کنید که اصلاً بحث ما متفاوته.

پول درآوردن سریع از هک و امنیت امکان پذیره؟ بله. الان نمیخوام راه حل بهتون بدما.. الان تنها حرفم توی این مطلب اینه که آموزش ببینید و فشرده کار کنید. قبل از اینها پیشنهاد میکنم مقاله تجربیات یک هکر رو بخونید و بعد به راه خودتون ادامه بدید. پس جواب ها بله هست اما باید مداوم آموزش ببینید و مقالات بعدی رو هم که میزارم در بخش دانش اولیه هک و امنیت دنبال کنید.

سمت هک بیایم یا سمت رشته های دیگه بریم؟

اگر چهارسال پیش بود میگفتم سمت این رشته نیاید. یا اگر به دنبال پول از راه سریع تر و آسان تری هستید پیشنهادم اینه برید سمت تخصص های دیگه. مثلا همین رشته گرافیک. لوگو هکفا رو دیدید؟ برای همین لوگو چندین میلیون هزینه کردم. اما باید بدونید که هر تخصصی رو بخواین یاد بگیرید باید زمان بزارید و آموزش ببینید. میتونید سمت طراحی وب، گرافیک، سئو یا از این دسته رشته و تخصص ها برید تا سریع تر به پول برسید. اما وقتی مسیر دستت باشه این چیزا اصلاً مهم نیست و معنی درستی ندارند.

سمت هک بیایم یا سمت رشته های دیگه بریم؟
سمت هک بیایم یا سمت رشته های دیگه بریم؟

من به اشتباه ترین سوالات افراد تازه کار در زمینه هک و امنیت با منطق خودم جواب میدم و برای تضمین این موضوع در روزهای آینده در این راستا مقالات دیگری منتشر خواهم کرد. نظر شخصی من بخواین من عاشق این دنیای هکرهام. خودم و وقتمو براش میدم تا ..؟ عبور کنیم. اما باید در نظر داشته باشید که هکر بودن هم مسئولیت داره و قبل از اینها باید خوب آموزش ببینید و بعد اقدام به انجام کاری بکنید. اصلاً قدرتی که یک هکر داره قابل مقایسه با هیچ چیز نیست … عبور کنیم.

طرف میاد میگه من میخوام سر دوماه به پول برسم .. بعد اصلا اهل آموزش دیدن هم نیست. میگه من نمیتونم آموزش ببینم و همینجوری باید از بالا یه چیزی نازل بشه تا من پول بدست بیارم. من قربانی شدم و منتظرم یکی بیاد توی زندگیم که منو تغییرم بده. ای بابا .. از این حرفا زیاده و تنها کمکی که من بهشون میکنم اینه که مسیر بهشون میدم و میگم برید از فلان وب‌سایت فلان دوره‌های رایگان ببینید و بعد برگردید پیشم. البته منطق که نیستاا اما بخاطر آموزش ندیدن خب ممکنه آسیب های جدی ببینید. پس به اکثر پرسش ها جواب منطقی دادم که در مقالات آموزشی بعدی حتماً دقیق تر و بهتر بهش میپردازم.

جمع‌بندی

در این مقاله بررسی کردیم که برای شروع هک و امنیت نیاز به سیستم غولی نداریم. میتونیم از هک و امنیت پول خوبی بدست بیاریم؟ باید بهتون بگم بله میتونید. آیا سمت هک بیایم یا سمت زمینه های دیگه بریم؟ سمت زمینه های دیگه بریم. تا عشق و علاقه کافی نسبت به این رشته ندارید واردش نشید. باید با عشق کار کنید و وقت بزارید و آموزش ببینید تا رشد کنید. در آخر ادامه موضوعات در مقالات بعدی بررسی میکنیم و آموزش های بیشتری رو در اختیار شما عزیزان قرار خواهم داد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. 7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 9 =